Kuukan hiihdot 38. Mirjan kierros

T U L O K S E T

© Uuraisten Urheilijat

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; M16; N16; N18; N20; N45
; NYL; M65; M55; M18; M45; M20; MYL; M35

N8 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilla Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves            2.15,1       0.00,0
  2. Sara Kalliomäki          Uuraisten Urheilijat          4.48,6       2.33,5
  3. Alisa Äyrämö             Kuoreveden kärki              4.51,1       2.36,0

Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Taavetti Tossavainen     Äänekosken Huima              2.40,5       0.00,0
  2. Veikka Lampinen          Uuraisten Urheilijat          2.48,1       0.07,6
  3. Nuutti Hietala           Ski Jyväskylä                 3.44,8       1.04,3
  4. Topias Kallio            Ski Jyväskylä                 5.04,7       2.24,2
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Petra Rautiainen         Äänekosken Huima              6.53,5       0.00,0
  2. Anni Kalilainen          Pieksämäen Veikot             7.13,2       0.19,7
  3. Jennika Hopponen         Konneveden Urheilijat        10.30,5       3.37,0

Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kasper Ekonoja           Ski Jyväskylä                 6.00,0       0.00,0
  2. Milo Äyrämö              Kuoreveden Kärki              6.40,9       0.40,9
  3. Jussi Kalilainen         Pieksämäen Veikot             6.56,5       0.56,5
  4. Emil Ruokostenpohja      Jämsänkosken Ilves            6.58,2       0.58,2
  5. Erkka-Voitto Heinonen    Keuruun Kisailijat            7.07,8       1.07,8
  6. Miska Hokajärvi          Viitasaaren viesti            7.08,8       1.08,8
  7. Sampo Heinonen           Pieksämäen Veikot             7.26,6       1.26,6
  8. Matias Kallio            Ski Jyväskylä                 7.31,3       1.31,3
  9. Miska Savolainen         Konneveden Urheilijat         7.34,7       1.34,7
 10. Valtteri Hassinen        Ski Jyväskylä                 7.56,7       1.56,7
 11. Matias Tikka             Konneveden Urheilijat         7.59,6       1.59,6
 12. Veikko Kahelin           Viitasaaren Viesti            9.43,5       3.43,5
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olivia Puranen           Ski Jyväskylä                 5.37,8       0.00,0
  2. Minttu Salonen           Kaipolan Vire                 6.19,4       0.41,6
  3. Jenna Ravolainen         Kangasniemen Kalske           6.22,7       0.44,9
  4. Taru Kautto              Äänekosken Huima              6.27,7       0.49,9
  5. Martta Stenman           Uuraisten Urheilijat          7.08,2       1.30,4
  6. Iida Kalliomäki          Uuraisten Urheilijat          8.46,1       3.08,3
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Topias Vuorela           Ylistaron Kilpa-Veljet        8.03,1       0.00,0
  2. Kalle Tossavainen        Äänekosken Huima              8.16,0       0.12,9
  3. Konsta Salminen          Ski Jyväskylä                 8.32,2       0.29,1
  4. Lauri Huhtanen           Ski Jyväskylä                 8.58,4       0.55,3
  5. Elias Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves            8.58,8       0.55,7
  6. Kasper Kuorinki          Äänekosken Huima              8.59,6       0.56,5
  7. Aapo Kuronen             Jämsänkosken Ilves            9.04,3       1.01,2
  8. Niilo Kouvalainen        Kiuruveden Urheilijat         9.13,4       1.10,3
  9. Aleksi Jalasaho          Äänekosken Huima              9.41,2       1.38,1
 10. Veeti Kasperi Savolainen Ski Jyväskylä                 9.59,9       1.56,8
 11. Aleksi Kallio            Ski Jyväskylä                10.01,9       1.58,8
 12. Jesse Ravolainen         Kangasniemen Kalske          10.23,2       2.20,1
 13. Juuso Tapanila           Ski Jyväskylä                10.23,7       2.20,6
 14. Eetu Vesanen             Ski Jyväskylä                10.27,1       2.24,0
 15. Niki Kuhno               Koiviston Kipinä             11.08,8       3.05,7
 16. Vilho Hietala            Ski Jyväskylä                11.29,3       3.26,2

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ranja Pennanen           Siilinjärven Hiihtoseura      9.00,9       0.00,0
  2. Minja Minkkinen          Äänekosken Huima              9.18,4       0.17,5
  3. Karoliina Hirvelä        Jämsänkosken Ilves            9.48,7       0.47,8
  4. Kaisa Koivisto           Kaipolan Vire                10.47,1       1.46,2
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olli Kouvalainen         Kiuruveden Urheilijat         7.47,5       0.00,0
  2. Vilho Stenman            Uuraisten Urheilijat          7.48,6       0.01,1
  3. Paulus Siitonen          Jyväskylän Hiihtoseura        8.22,0       0.34,5
  4. Anssi Mustonen           Koiviston Kipinä              8.26,3       0.38,8
  5. Antto-Ville Heinonen     Keuruun Kisailijat            8.30,8       0.43,3
  6. Eeli Keränen             Jyväskylän Hiihtoseura        8.59,6       1.12,1
  7. Johannes Anttila         Ski Jyväskylä                 9.00,1       1.12,6
  8. Miska Männynsalo         Pieksämäen Veikot             9.02,1       1.14,6
  9. Patrik Rautiainen        Äänekosken Huima              9.13,5       1.26,0
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Luukas Siitonen          Ski Jyväskylä                12.42,6       0.00,0
  2. Frans Böhm               Ski Jyväskylä                13.13,6       0.31,0
  3. Otto Hirvilampi          Ähtärin Urheilijat           13.15,0       0.32,4
  4. Aarni Ronkainen          Jämsänkosken Ilves           13.33,6       0.51,0
  5. Hannes Nurminen          Jämsänkosken Ilves           13.49,6       1.07,0
  6. Eelis Meriläinen         Jyväskylän Hiihtoseura       14.06,5       1.23,9
  7. Pyry Heinonen            Ski Jyväskylä                14.36,6       1.54,0
  8. Veeti Tikka              Konneveden Urheilijat        14.49,6       2.07,0
  9. Joonas Tapanila          Ski Jyväskylä                15.51,8       3.09,2

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Pääkkönen           Ski Jyväskylä                14.24,1       0.00,0
  2. Iiris Helander           Keuruun Kisailijat           14.48,3       0.24,2
  3. Anniina Ström            Ski Jyväskylä                16.43,2       2.19,1
  4. Jaira Pennanen           Siilinjärven Hiihtoseura     16.50,3       2.26,2
  5. Siiri Yijälä             Ski Jyväskylä                16.56,7       2.32,6
  6. Siiri Tossavainen        Äänekosken Huima             17.35,4       3.11,3
  7. Hanna Koivisto           Kaipolan Vire                19.15,2       4.51,1
  8. Elviira Peltonen         Jämsänkosken Ilves           21.40,0       7.15,9

Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sara Leppäsalmi          Kuoreveden Kärki             15.18,5       0.00,0
  2. Emilia Silkkola          Rautalammin Urheilijat       15.41,2       0.22,7
  3. Peppi Salonen            Kaipolan Vire                16.26,0       1.07,5
  4. Tessa Jormakka           Ski Jyväskylä                17.29,5       2.11,0
  5. Inka Maria Sivill        Uuraisten Urheilijat         19.34,0       4.15,5
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ronja Linna              Ski Jyväskylä                14.22,1       0.00,0
  2. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki             14.32,4       0.10,3

Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anne Hyytiäinen          Saarijärven Pullistus        15.52,7       0.00,0
  2. Tarja Viertorinne        Kiuruveden Urheilijat        17.11,9       1.19,2
Sarjaluettelo

NYL Naiset 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sini Alusniemi           Ikaalisten Urheilijat        25.42,9       0.00,0
  2. Ida Meriläinen           Ski Jyväskylä                28.28,4       2.45,5
  3. Riikka-Liisa Räsänen     Joutsan Pommi                28.28,8       2.45,9
  4. Jasmin Kähärä            Mikkelin Hiihtäjät           29.08,8       3.25,9
  5. Greta Sariola            Puijon Hiihtoseura           30.29,9       4.47,0
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Paavo Pajunen            Mikkelin Hiihtäjät           15.31,9       0.00,0
  2. Martti Tenhunen          Kiuruveden Urheilijat        16.05,1       0.33,2
  3. Juhani Välimäki          Karstulan Kiva               16.41,9       1.10,0
  4. Kauno Mourujärvi         Kuopion Hiihtäjät            17.01,5       1.29,6
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Seppo Laukkanen          Iisalmen Visa                14.53,2       0.00,0
  2. Aaro Aaltonen            Virtain Urheilijat           16.34,3       1.41,1
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Matias Sippo             Kangasniemen Kalske          27.48,0       0.00,0
  2. Eemil Salonen            Kuoreveden Kärki             33.42,2       5.54,2
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Timo Salminen            Ski Jyväskylä                26.07,3       0.00,0
  2. Keijo Sivill             Uuraisten Urheilijat         28.42,2       2.34,9
  3. Kimmo Kaario             Jämsänkosken Ilves           30.55,4       4.48,1
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Vuorela         IF Minken                    23.45,0       0.00,0
  2. Tomi Kyrönlahti          Jämsänkosken Ilves           25.44,3       1.59,3
  3. Juho Hämäläinen          Ski Jyväskylä                27.18,7       3.33,7
  4. Joonas Leppä             Kuoreveden Kärki             31.20,9       7.35,9
Sarjaluettelo

MYL Miehet 15 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sami Lähdemäki           Saarijärven Pullistus        35.07,5       0.00,0
  2. Verneri Poikonen         Äänekosken Huima             36.25,6       1.18,1
  3. Mikko Marjamaa           Ski Jyväskylä                37.22,8       2.15,3
  4. Joel Sariola             Puijon Hiihtoseura           38.10,9       3.03,4
  5. Arttu Kaario             Jämsänkosken Ilves           38.45,8       3.38,3
  6. Santeri Virta            Parkanon Urheilijat          39.17,4       4.09,9
  7. Ville Tuukkanen          Ski Jyväskylä                40.52,8       5.45,3
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 15 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jarmo Kuorinki           Äänekosken Huima             40.41,2       0.00,0
Sarjaluettelo